En tatlı sözler...

En tatlı sözler...

Caddebostan Şube Müdürümüz Serpil KOŞAR İle Mini Söyleşimiz...

Sizce başarı için kişide olması gereken özellikler nelerdir?

Başarılı olmanın ilk şartı işini çok sevmek bence, ben iş hayatım boyunca hep çok heyecanlı ve severek işimi yaptım. Bankacı olmak hayalimdi diyebilirim.. Ne istediğini bilmek, hedef koymak, planlı olmak ve zamanını doğru yönetmek başarıya  götürüyormuş bunu öğrendim. Kişisel iletişimin çok etkili olduğunu düşünüyorum.

Anadolubank’ta çalışmaya başladığınızda bu kadar yükselebileceğinizi düşündünüz mü?

Anadolubank bana hep sıcak,samimi ve aile gibi hissettirdi, ilk iş görüşmeside bile kendimi buraya ait hissettim.Anadolubank’ta yükselecebileceğimi düşünüyordum çünkü Anadolubank bana bu fırsatı veceğini hissettirdi.

Anadolubank’ta kariyer yapmak isteyen gençlere neler önerirsiniz?

Kariyer yapmak için bence bunu istemek en önemli adım,istemekle başlayan kariyer yolunda herkesin kendi yöntemleri olduğunu düşünüyorum.Hedefiniz ne ise ona inanmak ve bunun için elinden gelenin en iyisini isteyerek yapmak çok önemli. Anadolubank’ı sevmek, Anadolubank’a ait hissetmek ve yönecinizin desteği ile istediklerine ulaşabileceklerini düşünüyorum.


Biga Şube Müdürümüz Serkan SARIOĞLU İle Mini Söyleşimiz...

Sizce başarı için kişide olması gereken özellikler nelerdir?

Başarı için kişide olması gereken özellikler doğruluk,dürüstlük,çalışkanlık,olaylar karşısında doğru ve stratejik karar verebilme yeteneği,aklın duygusallıktan ön planda olması ve stres yönetimi konusunda başarılı olmasıdır.

Anadolubank’ta çalışmaya başladığınızda bu kadar yükselebileceğinizi düşündünüz mü?

Mesleğimle ilgili yapmış olduğum kariyer planlamamda Anadolubank’ta yönetici olarak çalışmak vardı.

Bundan sonraki mesleki hayatımda işimle ilgili daha stratejik kararlar verebileceğim ve çalıştığım kuruma daha faydalı olabileceğim pozisyonlarda görev almayı hedefliyorum.

Anadolubank’ta kariyer yapmak isteyen gençlere neler önerirsiniz?

Kariyer yapmak isteyen gençlere öncelikle disiplinli olarak çalışmalarını,sabırlı olmalarını,zorluklar karşısında yılmamalarını,bireysel satış ve pazarlama konularında kendilerini geliştirmelerini,değişen pazar şartlarına çabuk uyum sağlayarak hedeflerini gerçekleştirmeleri konusunda kararlı olmalarını öneririm.


Konya Şube Müdürümüz Gökçehan TÜRKÜCÜ İle Mini Söyleşimiz...

Sizce başarı için kişide olması gereken özellikler nelerdir?

Başarılı insanların yaptığı ve farkındalık yarattığı 10 farklı özellik;

•    Doğru hedefler peşinde koşmak,

•    Kararlı olmak ve çabuk harekete geçmek,

•    Meşgul değil üretken olmak,

•    Mantıklı ve bilinçli karar almak,

•    Her zaman mükemmeliyetçi olmamak,

•    Güvenli bölgelerinin dışında çalışmak ve cesur olmak,

•    İşleri basit tutmak,

•    Küçük ve devamlı gelişmelere odaklanmak,

•    Gelişimi takip etmek ve hatalardan ders almak,

•    Doğru insanlarla vakit geçirmek ve dengeli bir hayat sürmek.  

Anadolubank’ta çalışmaya başladığınızda bu kadar yükselebileceğinizi düşündünüz mü?

Bankamda çalışmaya başladığım daha ilk günden bir gün kendi bankamda şube yöneticisi olacağımı hayal etmiştim.Uzun yıllar çalıştığım Toros Caddesi/Adana Şubesinden bir çok büyük çalışma arkadaşımın zamanla kurum içinden şube yöneticisi olması benim bu konuda hayallerimi gerçekleştirmeme öncülük etmiştir. Ancak şimdi bayrak yarışında bundan sonraki hedeflerimin de bugünden daha büyük olması gerektiğini düşünüyorum.

2006 yılında MT programı ile başladığım bankamda hedefim, öncesinde de olduğu gibi uzun yıllardır çalışmaktan gurur duyduğum bankamın değerlerini yeni nesillere taşıyabilmek, bankamızın sektörde çok daha üst sıralarda olduğunu görebilmek ve bankamın ütopyası olan Türkiye’nin en iyi bankasını gerçekleştirmektir.

Anadolubank’ta kariyer yapmak isteyen gençlere neler önerirsiniz?

Bankacılık sektöründe kariyer yapmayı planlayan gençlerin uluslararası farkındalıklarını mümkün olan en yüksek seviyeye çekmelerini, etkin müşteri hizmetini sağlama bilinciyle çalışmalarını, tüm ekonomik gelişmelerden ve teknolojik yeniliklerden haberdar olmalarını, iş alanlarında ve kişisel alanda gelişimlerini sürekli kılmalarını ve çok yorulduktan sonra biraz dinlenmelerini başardıktan sonra da biraz eğlenmelerini öneririm.


Adapazarı Şube Müdürümüz Emin KORKUTAN İle Mini Söyleşimiz...

Anadolubank ailesine 2005 yılının mayıs ayında katıldım. Gebze şubemizde gişe yetkilisi olarak işin mutfağından giriş yaptım.

2007 yılında bankamız içerisinde MT mülakatı için bir duyuru yapıldı. Mülakat sürecinde başarılı oldum ve 4 ay süren eğitim programına dahil oldum.  

Çalışma hayatımda ‘Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez’ sözünü kendime ilke edindim.

İlk günlerden itibaren hedeflerim arasında hep işimi iyi niyetle, nitelikli bir şekilde ifa ederek yükselme amacındaydım. Belki gişede iken bu kadar yükselebileceğimi tahmin edemiyordum  fakat 2007 yılında MT mülakatım sırasında sorulan 10 yıl sonra kendini nerede görüyorsun sorusuna tüm kalbimle şube yöneticiliği cevabımı vermiştim. Dokuz yıl sonra hedefime ulaştım. 20/06/2016 Tarihi itibari ile Adapazarı Şube müdürü olarak yeni görevime başladım. Kariyerimde yeni zirveler için vargücümle çalışmaya devam ediyorum.

Anadolubank’ta kariyer yapmak isteyen arkadaşlarımıza da  bankamızın herkese eşit ölçülerde fırsatlar verdiğini, herkese yatırım yapıldığını ve planlandığını unutmadan, işini severek, disiplinli bir şekilde azim ve sebat ederek çok çalışmaya devam etmelerini tavsiye ediyorum. Bankamızdaki herkese kariyer planlarında başarılar dilerim.


Karaköy Şube Müdürümüz Duygu ÇELİK MUTLU İle Mini Söyleşimiz...

Sizce başarı için kişide olması gereken özellikler nelerdir?

Başarının anahtarı benim için 4 ilkede saklı: Bilgi, deneyim, çalışkanlık ve dürüstlük. Çalışma hayatının ilk günü itibariyle kişinin kendisini sürekli bilgi ile donatması, yaşadığı deneyimlerden edinim sağlaması gerekir. Başarı için hep uzun vadeli planlar yapmalı, karşılaşabileceği zorluklar karşısında ısrarcı olmalı, hiç pes etmemeli.

Anadolubank’ta çalışmaya başladığınızda bu kadar yükselebileceğinizi düşündünüz mü?

Anadolubank farkı farklılaştıran, başarıyı ödüllendiren bir kurum. Bankamızda işini iyi yapan, performansı yüksek ve kendisini geliştiren herkese kariyer imkanları mevcut. Bu paralelde; yükselme hedefime ulaşabileceğime hep inandım.

Bankamızda bir üst pozisyonu kendime hedef olarak belirledim ve hedefime planlı ve kararlı bir şekilde koşmaya başladım.

Anadolubank’ta kariyer yapmak isteyen gençlere neler önerirsiniz?

Anadolubank bir Bankacılık Okulu. Her daim öğrenmeye açık olmalarını, kendilerine güvenmelerini ve işlerini en iyi şekilde yapmalarını öneriyorum; başarı mutlaka gelecektir.


Kazasker Şube Müdürümüz Zülal ARPAT İle Mini Söyleşimiz...

Sizce başarı için kişide olması gereken özellikler nelerdir?

1995 yılı Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik mezunuyum.  Aynı yıl okul biter bitmez bankacılık sektöründe işe başladım. Gişede yaklaşık 1 yıl çalıştıktan sonra MT eğitimlerini alarak  pazarlamaya geçtim.

Bana göre başarı   hedef, disiplin, planlı çalışma ve inanmak  gerektirir.. ‘’ Kazananlar hiç hata yapmayan değil asla vazgeçmeyenlerdir ‘’  Dolayısı ile hırsları olmalı insanın.Değişime açık olmalı. Sürekli kendini yenilemeli ve öğrenmeli. Hedefleri doğrultusunda ilerlemeli. İnanmalı. Pozitif düşünmeli.

Anadolubank’ta çalışmaya başladığınızda bu kadar yükselebileceğinizi düşündünüz mü?

Benim Anadolubank ile tanışmam Nisan 2014 Perakende Bankacılık Şube Koçluğu ile oldu.  Takım ruhu, birlikte hareket,   inanmak, çalışan bağlılığı başarıyı getiriyor. Bugüne kadar  hedeflerim doğrultusunda hep planlı oldum.  İnandım ve birlikte çalıştığım ekibinde başarılı olması için hep yakın takip ve  motivasyonla  destekledim.  Bankamda başarının ödüllendirildiğini gördüm ve birgün benimde  bu kurumda Müdür kadrosunda olacağıma inancım tamdı.

Bundan sonraki hedefim, başarmak, zirveye ulaşmak. Bankamıza  değer katacak yönetici adaylarını  yetiştirmek onların başarı hikayelerinde yanında olmak.

Anadolubank’ta kariyer yapmak isteyen gençlere neler önerirsiniz?

Anadolubank’ta kariyer yapmak isteyen arkadaşlarıma şunu belirtmek isterim doğru yerdesiniz. Hedefe giden yolda planlı olun ve asla vazgeçmeyin derim. Değişime açık olun.Kendinizi sürekli yenileyin. İşinizi severek yapın.  Dinleyin, anlayın ve aksiyon alın. Ne kadar yetenekli olursanız olun kendinizi geliştirmeye ve kapasitenizin üzerine çıkmaya çalışın.


Ben Berciz KABATAŞ...

“Başarılı bir eğitim öğretim hayatının ardından kendimi yoğun rekabetin olduğu iş hayatında buldum. 2015 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra okul hayatında gösterdiğim başarıyı iş hayatında da göstermeyi kendime ilke edindim. Bu doğrultuda ilerlerken 2016 Şubat ayında Anadolubank ailesine katıldım.

Hikayemin başlangıç noktası Avcılar Şubesi - Gişe bölümü oldu. 2 aylık Şube deneyimi ardından Temel Bankacılık eğitimi serüveni benim için başladı. 1 aylık Temel Bankacılık eğitimi benim gibi bankacılığa yeni başlayanlar için çok önemli bir fırsat. Bunun bilinciyle eğitim sonu yapılan sınav için hazırlandım ve eğitimimi sınavda dereceye girerek noktalamış oldum.

Eğitim döneminin sonuna yaklaşırken Genel Müdürlük’te açık iş pozisyonu olduğu bilgisini aldım. Şuanki yöneticilerimle olumlu görüşmelerin ardından Şube’den Genel Müdürlük’e adım attım. Anadolubank hikayemin başından beri hem kişisel hem de profesyonel anlamda sürekli yeni şeyler öğreniyorum ve gözlemliyorum. Oldukça deneyimli ve donanımlı insanlarla çalıştığım için kariyerimde emin adımlarla ilerlediğime inanıyorum. Yoğun iş temposu aslında kısa zamanda çok daha fazla şeyler öğrenebilmekmiş bunu anladım. Bulunduğum departmanda Bankamız ve sektör ile ilgili makro bakış açısına sahip olmak ve analitik düşünme yeteneğimi geliştirmek icin çabalıyorum.

Son olarak hayatta herkesin hedefleri olmasi gerektiğine inanırım ve ben de hedeflerim doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğim. İşi mutfağında öğrendiğim Anadolubank’ta öğrendikçe daha verimli işler başaracağıma eminim.”


Ben Büşra ARSLAN...

Mezun olduktan hemen sonra Anadolubank’a 2015 yılının Mart ayında başladım. Kariyet.net’te Anadolubank ilanlarını gördüğümde bankamız hakkında pek bir fikrim yoktu. Ama şunu öğrendim ki; Anadolubank bankacılık alanında büyük bir okul niteliğinde olan durmaksızın yenilenen ve gelişen bir banka… Bu gelişimler benim kariyerimde de kendini gösterdi.

İkitelli şube asistanlığı görevimden 2016 yıl başı itibariyle Mali Tahlil Departmanı’na geçişim ile eğitim ve gelişim içinde olduğumu hissettim.

Her yeni gün bana burda yeni bir bilgi olarak dönüyor. Bunun farkında ve bilincindeyim.

Söylenmesi gereken bir şey var ki; Eğer Anadolubanklıysanız; Bankacılık mesleğini seçenler için keyif alınacak en doğru adrestesiniz.


Ben Hilal SERÇE...

2014 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Şu anda Marmara Üniversitesi’ nde Pazarlama Yönetimi bilim dalında yüksek lisans yapmaktayım. Lisans hayatım boyunca okul ile birlikte çeşitli dil kurslarına katılarak İngilizce eğitimimi tamamladım.

İstanbul Üniversitesi’ nden mezun  olduktan sonra Anadolubank A.Ş. Kurumuna başvurarak ailemize katıldım. İlk görevime Bağcılar Şubesi Operasyon – Gişe servisinde Yönetmen Yardımcısı(lll) olarak göreve başladım. Bu süreç içerisinde bankamızda gerçekleşen bir çok işlemi öğrenerek ve gerekli eğitimlerimi tamamlayarak kendimi geliştirebilme fırsatı buldum.

Bağcılar Şubesindeki görevim esnasında farklı şubelere giderek geçici görevlere destek verdim. Geçici görevde bulunduğum esnada şu anda görev yapmakta olduğum şube müdürümüzün talebi ile ve yöneticilerimin ve insan kaynaklarındaki ekibimizin onayı ile Bakırköy şubesinde back-up olarak yeni görevime atandım.

Anadolubank A.Ş. ekibinin bir üyesi olduğum için çok mutluyum. Bankamızın destekleriyle alacağım tüm eğitimlerle de kendimi geliştirerek uzun vadede aranızda olmaya devam edeceğim.


Ben Mehmet DOĞAN...

Anadolubank kariyerime 2015 yılının Aralık ayında İmes Şubesinde Gişe Asistanı olarak başladım. Bankacılığın mutfağında eğitim hayatımda edindiğim teorik bilgilerin iş hayatındaki uygulanma yöntemlerini öğrenme fırsatı buldum. “İşinizi iyi yapmanız aldığınız maaşın karşılığı değil, karakterinizin yansımasıdır.” sözünü iş hayatımın felsefesi haline getirdim ve her zaman yaptığım işi en iyi şekilde yapmaya hep bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Bankamın düzenlediği eğitimlerde ve sınavlarda potansiyelimi gösterme fırsatını iyi değerlendirdim ve yaklaşık 9 ay sonra kariyer hedeflerim doğrultusunda İç Sistemler Bölümü İç Kontrol Merkezine Uzman Yardımcısı olarak atandım. Sürekli gelişimi destekleyen bu kurumda olmaktan son derece mutluyum. Bana güvenen yöneticilerime ve kendimi geliştirme fırsatı tanıyan kurumuma teşekkür ederim.