En tatlı sözler...

En tatlı sözler...

Aydın Şube Müdürümüz Erdinç SARI ile Kariyer Yolculuğu Hakkında Konuştuk…

Bankacılık kariyerime 2007 yılında Anadolubank Yenibosna  Şubesi’nde Gişe Asistanı olarak başladım. 2008 yılında  Bankamızın kendi iç kaynaklarından pazarlama birimlerine personel yetiştirme  programı kapsamında 3 ay sürecek olan Ticari Pazarlama eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra  yine  2008 yılında Yenibosna Şubesi’nde Kobi segmenti  Yönetmen Yardımcısı  2  pozisyonu ile  görevime başladım. Devam eden süreç içerisinde  gerek banka içi eğitimler gerek üst yöneticilerimin deneyimlerinden faydalanarak  hem risk yönetimi hem de pazarlama faaliyetlerinde verilen hedefleri yerine getirilmesi konusunda gerekli aksiyonları alarak sırasıyla Kobi iş kolu, Ticari iş kolu  ve 2016 yılında  Kurumsal pazarlama iş kolunda  farklı segmentlerde her sektörden müşteriler ile çalışma imkanı yakaladım. 2019 yılı itibariyle  Aydın  Şubesi’nde  Şube Müdürü olarak Anadolubank macerama büyük bir keyif ve motivasyon ile devam etmekteyim.


Ulus Şube Müdürümüz Özlem VARLIK ile Kariyer Yolculuğu Hakkında Konuştuk…

2014 yılında Anadolubank Ailesine Balgat Şubesi’nde Müdür Yardımcısı olarak katıldım. Başarma azmi ve büyük bir motivasyonla çalıştığım Bankamda şubem ve şahsım olarak birçok başarıya imza attık ve birçok ödül kazandık. Yetenek Takımı eğitimleri ile yöneticilerini kendi içinden seçen bir programla 2019 yılında Ulus Şube Müdürü olarak yoluma büyük bir heyecan ile devam etmekteyim. 0 yerli sermayeli,  çalışanın her daim yanında olan güçlü bir Bankada çalışmak bana gurur vermektedir. Emeğin yoğun olduğu Bankamızda başarı ve yapılan güzel işler hızlıca görünmekte ve çalışanların önü açılmaktadır.  Anadolubank Ailesindeki kariyerimde emeği geçen yöneticilerime teşekkür ederim. İyi ki Anadolubank’lıyım.


Ceyhan Şube Müdürümüz Cabir KOCA ile Kariyer Yolculuğu Hakkında Konuştuk…

23.03.2016 tarihinde Adana Şubesi İşletme Portföy yöneticisi olarak Bankamızda çalışmaya başladım. 2017 yılı başında Kobi Portföy Yöneticisi  olarak atamam uygun görüldü. Temmuz 2017’de Toros Şubesi Kobi Portföy Yöneticisi  olarak görevime devam ettim. 18.02.2019 itibariyle Ceyhan Şubesi’ne Müdür olarak atandım. Bu süreçte Üst Yönetimin belirlemiş olduğu hedefleri ana kriter olarak merkeze alıp her dönem için kısa, orta ve uzun vadeli kendi hedeflerimi de belirleyip bu hedeflere göre çalışmalarımı devam ettirdim. Hedeflerimi belirlerken ulaşılması zor ancak ulaşılması mümkün olan hedefler olmasına özen gösterdim.

Portföy Yöneticisi olarak bir iddia koyup, bunu gerçekleştirmeye çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bankamızda çalıştığım süre boyunca bu mutluluğu hissettim. Her dönem çalışmalarım  takdirle karşılandı. Bu takdir ve ilgi işimi daha da severek yapmama neden oldu.


İkitelli Şube Müdürümüz İlhan AYDAŞ ile Kariyer Yolculuğu Hakkında Konuştuk…

2016 yılının sonuna gelirken, sıcak bir davetle Anadolubank Ailesine katılma şansı buldum. Daha öncesinde sahada çalıştığım için farklı bakış açıları kazanmamda, Genel Müdürlük Pazarlama 1 Departmanı Grup Müdürlüğü pozisyonu benim için güzel bir fırsat oldu. 2019 yılının ilk ayında İkitelli Şube Müdürü olarak sahaya geri dönerken, gerek Genel Müdürlük gerekse sahada, yöneticilerim ve çalışma arkadaşlarımın desteğinin yanında Anadolubank’ın dinamik, sürekli gelişen ve yenilenen yapısı sayesinde birçok birikim edinme, kendimi geliştirme ve değişime hızlıca adapte olma imkanına sahip olduğumu bir kez daha anladım. Hayallerim, hedeflerim ve bu hedeflere ulaşmak için de bir yol haritam var. Bu yolda ilerlerken, kendime sürekli olarak; herkesin kendine özgü bakış açısı, çevresi. Hassasiyet seviyesi ve önyargıları olduğunu, doğru ve samimi iletişimin önemini, kendinle rekabet etmenin ve kendi sınırlarını aşmanın olmazsa olmazını, çok yönlü olmanın, sürekli gelişimin, değişimin ve yenilikçiliğin gerekliliği ile birlikte planlı olmanın katkılarını  hatırlatıyorum. Unutmayalım ki uzun vadeli planlar büyük hayaller kurdururken, kısa vadeli planlar bizi zorlar ve korkutur. Kendinize ne yapmaktan korktuğunuzu sorun ve bunu nasıl yapacağınızı düşünün. Muhtemelen yapmanız gereken şey tam olarak budur.


Ben Hazal DÜNDAR…

Anadolubank’taki kariyerime 2016 yılında Gültepe Şubesi’nde Gişe Asistanı olarak başladım. Yaklaşık 6 ay içinde, özellikle Şube Müdürümün destek ve yönlendirmeleriyle, Portföy Yönetici Yardımcısı olarak Osmanbey Şubesi’nde çalışmaya başladım. Burada geçen yaklaşık 2,5 yıl benim için oldukça eğitici ve keyifli bir tecrübe oldu. Her şeyden önce pazarlama alanında kendimi geliştirme ve sektör hakkında bilgi edinme fırsatı buldum. Burada çalıştığım süre zarfında hem şube içindeki işlemlerle ilgilendim hem de müşteri ziyaretleri, ürün pazarlama ve müşteri edinimi gibi yeni satış becerileri edindim. Bütün bu süreçlerde, kişisel istek ve çalışmalarımın yanı sıra, şube müdürlerimin ve arkadaşlarımın bana olan güveni ve emeği sayesinde kariyer hedeflerimi adım adım gerçekleştirme fırsatı yakaladım. Şimdi ise yaklaşık 1,5 aydır Bankamız Genel Müdürlüğü’nde Strateji Performans, Ürün ve Nakit Yönetimi Birimi’nde çalışmaktayım. Burada da bugüne kadar edindiğim tecrübe ve bilgilere yenilerini ekleyerek, çalışma arkadaşlarımın da desteğiyle güzel işler başarmaya devam edeceğime inanıyorum. Kariyer yolumda bana kendimi gerçekleştirme fırsatı veren Anadolubank Ailesine teşekkür ederim.


Ben Bircan ALICI…

2015 yılında Marmara Üniversitesi – Ekonometri bölümünden mezun oldum ve 2015 Kasım ayında Anadolubank Ailesine katıldım. Bankacılığın mutfağı olan Operasyon Birimi’nde Gişe Asistanı olarak göreve başladım. Operasyon Bölümü’nün bana olumlu katkıları ve Pazarlama Segmentine geçme isteğim ile 1 sene sonrasında Kobi Portföy Yönetici Yardımcılığı görevine başladım. PYY görevimde Şube Müdürümün ve çalışma arkadaşlarımın beni her zaman desteklemesi, iş disiplinine sahip oluşum ve Operasyon Bölümü tarafından atandığım için sistemin tüm ayrıntılarını bilmenin vermiş olduğu pratiklik ve öğrendikçe çoğalan özgüvenin birleşimiyle şu anda İşletme Portföy Yöneticisi unvanıyla kariyer yolculuğuma devam etmekteyim. Anadolubank’ta başladığım kariyer yolculuğumda; insan odaklı yönetim anlayışı hayallerime ulaşmam adına bana çok güzel kılavuz oldu. Bu doğrultuda bana vermiş olduğu kurum kültürü ile, öğreneceğim / öğrendiğim bilgiyi, edindiğim / edineceğim tecrübe ile harmanlıyor olmaktan da son derece mutluyum. Almış olduğum sorumlulukta yöneticilerimin bana söylediği sözü de hayat mottom haline getirdim. Her şey inanmakla başlar. İnanmak başarmanın yarısı, azim ve çalışmakta diğer yarısı.


Ben Büşra KIRKIÇ…

İstanbul Ticaret Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olduktan sonra yine aynı Üniversitede Uluslararası Bankacılık ve Finans yüksek lisans eğitimime devam ettim. 2016 yılında Bankacılık kariyerime Anadolubank Zeytinburnu Şubesi’nde bankacılığın mutfağı olan Operasyon Birimi’nde Gişe Asistanı olarak başladım.2017 Şubat ayında Davutpaşa Şubesi’ne PYY olarak atandım. PYY olduğum süre içerisinde her yeni günde  yeni bilgiler öğrenmek için Portföy Yöneticilerime ve Şube Müdürüme sorular sordum. Öğrenme konusunda ısrarcı davrandım. Onlarla birlikte yeni ve mevcut firma ziyaretlerine katılarak kendimi geliştirdim. Öğrenme ve kendimi geliştirme arzumun devam etmesi  ile bir üst hedefim olan İşletme segmentine portföy olarak atandım. Başarılı olmanın sırrı kişinin kendini tanıması ve inanmasından geçer.

Gelişimime, eğitimime destek olan ve bana başarılı olma yolunu açan Şube Müdürüme ve Anadolubank Ailesine teşekkür ederim.